• Życzenia Świąteczne

• 26.12.2022
        • Zdrowych, spokojnych, radosnych i rodzinnych świąt. Wymarzonych prezentów, dużo odpoczynku i zebrania sił na kolejny rok!

• 26.12.2022
        • @LaboratoriaPrzyszlosci
          Maszyna do szycia zakupiona w ramach programu Laboratoria Przyszłości i akcesoria do szycia posłużyły do przygotowania pięknych ozdób świątecznych 🎄☃️
          A na zajęciach z robotyki uczniowie skonstruowali i zaprogramowali  pierwsze roboty👍😁
          #laboratoriaprzyszłości
          #laboratoriaprzyszlosci

• "Zakątek Odkrywców" w SP 7

• 10.12.2022
        • 8 grudnia został uroczyście otwarty „Zakątek Odkrywców” – wyremontowana i wyposażona w różnorodne pomoce sala lekcyjna, dzięki wygranemu projektowi w konkursie „Zielona pracownia”. Na ten cel udało się pozyskać prawie 40.000 zł. Uczniowie mogą teraz korzystać z nowoczesnych pomocy dydaktycznych czy multimediów (mikroskop cyfrowy, minerały, modele, szkielet, zestawy do doświadczeń i eksperymentów itp.) w ramach zajęć z chemii, fizyki, geografii, przyrody, biologii czy zajęć rozwijających kreatywność.

Z tej okazji zaproszeni goście, m.in. burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula, zastępcy- p. Iwona Spychała-Długosz, Mateusz Handel, wiceprezes WFOŚiGW w Katowicach Adam Lewandowski, p. naczelnik Wydziału Oświaty Jarosława Bizoń, dyrektor CUW p. Aleksandra Czech, przedstawiciele Rady Rodziców, Śląskiego Ogrodu Botanicznego obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów kl. VI b pod okiem p. Moniki Pustelnik, po czym pani Dyrektor zaprosiła do pracowni. Po uroczystym przecięciu wstęgi, przywitaniu przez panią Bożenę Baranowicz i krótkim wykładzie połączonym z prezentacją zdjęć przyrodniczych przez p. Aleksandrę Radołowicz-Nieradzik, przybyli goście musieli wykazać się nie lada wiedzą oraz umiejętnościami i wykonać w grupach przygotowane zadania z zakresu fizyki, chemii, geografii oraz biologii na poszczególnych stanowiskach. Podsumowaniem spotkania był słodki poczęstunek.

Wielkie podziękowania dla autorek projektu- p. Bożeny Baranowicz oraz Aleksandry Radołowicz-Nieradzik, a także wszystkich nauczycieli i uczniów zaangażowanych w przygotowanie uroczystości.